Park, las, plaża, ogród

Park "Skałka" - OSiR Skałka

Źródło / autor zdjęcia: esil.pl / Nikol Nicpoń

"Widok na drewniany pomost nad jeziorem, częściowo osłonięty zadaszoną wiatą. Obok znajduje się czerwona łódź z napisem 'Świętochłowice', ustawiona na piasku. W tle jezioro, zabudowania mieszkalne i drzewa bez liści. Scena sfotografowana przy zachodzącym

Źródło / autor zdjęcia: esil.pl / Nikol Nicpoń

"Zadaszony, drewniany pomost nad jeziorem z balustradami po bokach i wiszącymi żarówkami. Po lewej stronie widoczna tafla wody, w tle zabudowa mieszkaniowa oraz drzewa. Słońce rzuca długie cienie na podłogę konstrukcji."

Źródło / autor zdjęcia: esil.pl / Nikol Nicpoń

"Widok na drewniany pomost prowadzący na jezioro, otoczony trzcinami. Na horyzoncie widać wysokie bloki mieszkalne na tle zachodzącego słońca. Niebo pokryte częściowo chmurami, a promienie słoneczne odbijają się od tafli wody."

Źródło / autor zdjęcia: esil.pl / Nikol Nicpoń

"Drewniana konstrukcja pergoli z kratownicą, ustawiona na betonowej platformie z kilkoma stopniami. Nad konstrukcją rozwieszone są dekoracyjne lampki. W tle widoczne drzewa i niebo z rozproszonymi chmurami."

Źródło / autor zdjęcia: esil.pl / Nikol Nicpoń

"Widok z podestu z balustradami na jezioro w świetle zachodzącego słońca. Nad głową zawieszone są dekoracyjne lampki. W tle widać linię drzew, pomost oraz wyspę z drzewami. Po lewej stronie widoczna tafla jeziora i trzciny."   }

Źródło / autor zdjęcia: esil.pl / Nikol Nicpoń

Ikona przedstawiająca uproszczoną, niebieską mapę z pomarańczowym znacznikiem lokalizacji w prawym górnym rogu, symbolizująca miejsce wydarzenia lub trasę.

Park "Skałka" - OSiR Skałka

aleja Parkowa, Świętochłowice, Polska

Park "Skałka" to zielona przestrzeń rekreacyjna położona w obrębie OSiR Skałka, chętnie odwiedzana przez mieszkańców Świętochłowic i okolic. Park sprzyja aktywnemu wypoczynkowi – prowadzą przez niego ścieżki rowerowe oraz alejki wykorzystywane do spacerów i nordic walking. Dla dzieci przygotowano plac zabaw, a dla dorosłych siłownię plenerową.

Jednym z charakterystycznych punktów parku jest przystań kajakowa z pergolą widokową, z której można obserwować otoczenie i odpocząć nad wodą. Uzupełnieniem oferty są punkty gastronomiczne działające na terenie parku, dzięki czemu Skałka pełni funkcję miejsca codziennego relaksu, spotkań i rekreacji na świeżym powietrzu.

Lokalizacja

Rodzaj lokalizacji

W plenerze

Dostępne dla osób z niepełnosprawnościami

Zwierzęta mile widziane

Jak dotrzeć?

Adres

aleja Parkowa, Świętochłowice, Polska

Wyznacz trasę w Google Maps

Godziny otwarcia

  • Pn

    Poniedziałek

    Czynne całą dobę

  • Wt

    Wtorek

    Czynne całą dobę

  • Śr

    Środa

    Czynne całą dobę

  • Cz

    Czwartek

    Czynne całą dobę

  • Pt

    Piątek

    Czynne całą dobę

  • Sb

    Sobota

    Czynne całą dobę

  • Nd

    Niedziela

    Czynne całą dobę

Ilustracja trzech osób w okrągłych ramkach, ułożonych obok siebie – mężczyzna po lewej, kobieta z blond włosami w środku, kobieta z brązowymi włosami po prawej, reprezentujące uczestników lub zespół organizatorów.

Udostępnij to miejsce

Widzisz jakąś niezgodność w treści opisu lub masz dodatkowe informacje? Zgłoś je nam, klikając w poniższy przycisk.

Widok z lotu ptaka na centrum Katowic z nowoczesnymi wieżowcami, zielonym parkiem i budynkiem NOSPR. Na zdjęciu dodane są grafiki: kalendarz, ptak z dyplomem i teatralne maski.

Halo, Śląsk!

Chcesz wiedzieć, co nowego na mapie Śląska? Zapisz się do naszego newslettera! Powiadomimy Cię o wydarzeniach, newsach i odkryciach.

Klikając przycisk „Zapisuję się” akceptuję postanowienia Regulaminu esil.pl