Biblioteka / spotkania literackie

Wieczory Baśni w Przedzamczu 1193

Wieczory Baśni w Przedzamczu 1193 UM Zawiercie

Źródło / autor zdjęcia: UM Zawiercie

Ikona przedstawiająca kalendarz z pomarańczowym paskiem u góry i niebieską tarczą zegara w prawym dolnym rogu, symbolizująca datę i czas wydarzenia.

31 lip 2026 (Piątek), godz. 18:00

Ikona przedstawiająca uproszczoną, niebieską mapę z pomarańczowym znacznikiem lokalizacji w prawym górnym rogu, symbolizująca miejsce wydarzenia lub trasę.

Siewierska 118A

Siewierska 118A, Zawiercie

Ikona przedstawiająca dwa bilety – niebieski i pomarańczowy – częściowo nałożone na siebie, symbolizujące wstęp na wydarzenie.

Wstęp wolny

Dodaj do kalendarza

Wieczór Baśni w Przedzamczu 1193 – „Strach, wiara i znaki”

Jak dawniej tłumaczono niewyjaśnione zjawiska i skąd brały się lokalne przesądy? Odpowiedzi na te pytania przyniesie kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory Baśni w Przedzamczu 1193”. Tym razem uczestnicy przeniosą się do świata dawnych wierzeń podczas wydarzenia „Strach, wiara i znaki – lokalne gusła i zabobony”.

W narracyjnej formie usłyszą opowieści o mieszkańcach Jury oraz dawnych sposobach wyjaśniania tajemniczych zjawisk i codziennych wydarzeń. Organizatorzy zachęcają również do założenia strojów nawiązujących do dawnych czasów, aby wspólnie stworzyć wyjątkowy klimat wieczoru.

Kromołów, ul. Siewierska 118a

Czas trwania wydarzenia

31 lip 2026

18:00

Czas trwania

2 godziny

Lokalizacja

Siewierska 118A

Siewierska 118A, Zawiercie

Rodzaj lokalizacji

Pod dachem

Jak dotrzeć?

Adres

Siewierska 118A, Siewierska 118A, Zawiercie

Wyznacz trasę w Google Maps
Ilustracja trzech osób w okrągłych ramkach, ułożonych obok siebie – mężczyzna po lewej, kobieta z blond włosami w środku, kobieta z brązowymi włosami po prawej, reprezentujące uczestników lub zespół organizatorów.

Udostępnij to wydarzenie

Widzisz jakąś niezgodność w treści opisu lub masz dodatkowe informacje? Zgłoś je nam, klikając w poniższy przycisk.

Widok z lotu ptaka na centrum Katowic z nowoczesnymi wieżowcami, zielonym parkiem i budynkiem NOSPR. Na zdjęciu dodane są grafiki: kalendarz, ptak z dyplomem i teatralne maski.

Chcesz wiedzieć, co nowego na mapie Śląska? Zapisz się do naszego newslettera! Powiadomimy Cię o wydarzeniach, newsach i odkryciach.

Klikając przycisk „Zapisuję się” akceptuję postanowienia Regulaminu esil.pl