Jarmark u Babci Anny wraca na Nikiszowiec. W tym roku pojawi się ponad 170 wystawców

W niedzielę 26 lipca Nikiszowiec znów wypełni się rękodziełem, regionalnymi smakami i odpustową atmosferą. Jarmark u Babci Anny to letnia odsłona popularnego Jarmarku na Nikiszu, organizowana przy okazji parafialnych obchodów ku czci św. Anny.

Data dodania: 8.06.2026, 10:36

Autor:

MP

2 min

Jarmark u Babci Anny odbędzie się w niedzielę 26 lipca 2026 roku na katowickim Nikiszowcu. Wydarzenie tradycyjnie nawiązuje do parafialnego odpustu ku czci św. Anny, patronki miejscowego kościoła. Dawniej funkcjonowało jako Odpust u Babci Anny, dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych letnich imprez na zabytkowym osiedlu.

Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych, wybrali ponad 170 wystawców spośród około 250 zgłoszeń. Jak podkreślają, zainteresowanie było duże, a poziom nadesłanych zgłoszeń wysoki, dlatego liczba przyjętych wystawców została nieco zwiększona. To dobry sygnał dla odwiedzających – Nikiszowiec znów zamieni się w gęstą, różnorodną mapę stoisk, smaków i lokalnego rzemiosła.

Na jarmarku pojawią się twórcy lokalni oraz artyści i rzemieślnicy z różnych części Polski. W ofercie będzie można znaleźć m.in. ceramikę, biżuterię, obrazy, kosmetyki, zabawki, dekoracje, produkty użytkowe i regionalne wyroby. Całość uzupełni strefa gastronomiczna.

Jarmark u Babci Anny od lat przyciąga nie tylko mieszkańców Katowic, ale też gości z całego województwa śląskiego i spoza regionu. Największą siłą wydarzenia jest połączenie tradycji, lokalnej tożsamości i jakościowo wybranych wystawców.

Nikiszowiec daje temu wydarzeniu wyjątkową oprawę. Ceglane familoki, wewnętrzne place, łuki bram i bliskość kościoła św. Anny tworzą tło, którego nie da się łatwo skopiować w innym miejscu.

Źródło: FB Jarmark na Nikiszu

Tagi: Katowice
Ilustracja trzech osób w okrągłych ramkach, ułożonych obok siebie – mężczyzna po lewej, kobieta z blond włosami w środku, kobieta z brązowymi włosami po prawej, reprezentujące uczestników lub zespół organizatorów.

Udostępnij tę wiadomość

Widzisz jakąś niezgodność w treści opisu lub masz dodatkowe informacje? Zgłoś je nam, klikając w poniższy przycisk.

Widok z lotu ptaka na centrum Katowic z nowoczesnymi wieżowcami, zielonym parkiem i budynkiem NOSPR. Na zdjęciu dodane są grafiki: kalendarz, ptak z dyplomem i teatralne maski.

Chcesz wiedzieć, co nowego na mapie Śląska? Zapisz się do naszego newslettera! Powiadomimy Cię o wydarzeniach, newsach i odkryciach.

Klikając przycisk „Zapisuję się” akceptuję postanowienia Regulaminu esil.pl